• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    Reklama
    B1 - IGP 2024 Julian

    Forum

    Dział

    Wątek

    • Malowanie proszkoweWĄTKÓW: 125
      • Brak adhezjiODSŁON: 2026
        ~ Tomek.3lp Dodany: ponad rok temu

        Witam, zwracam się z prośbą o pomoc.Zaczynam przygodę z malowaniem proszkowym i mam małe problemy. Przy nakładaniu farby na podkład w niektórych miejscach nie przylega mi farba co może być przyczyną? Aby uratować malowane części nakładałem proszek na rozgrzany element czy to nie powoduje gorszych właściwości farby? Z góry dziękuje za pomoc.

    • ~ reko 3 ponad rok temu a jaki to podkład...epoksydowocynkowy?
      oceń komentarz zgłoś do moderacji
    • ~ Dawid 2 ponad rok temu Jeżeli farba, w niektórych miejscach nie przylega, rozumiem, że chodzi o samo malowanie w miejscach łączonych, zagłębieniach, czy jednak mówisz o braku przyczepności już po polimeryzacji? W tym pierwszym, zdecydowanie musisz zacząć malowanie, właśnie od tych miejsc, zmniejszając prędkość napylania farby. Zwróć uwagę również na uziemienie i czy farba została odpowiednio naładowana. Jeżeli jednak chodzi Ci o przyczepność po polimeryzacji, no tu już jest więcej tematów do przemyśleń - podkład, przygotowanie powierzchni, etc.....
      oceń komentarz zgłoś do moderacji
    • ~ Dominik 1 ponad rok temu Prawdopodobnie ma on problem z tzw. plackami przy zawieszkach i w tych miejscach nie udaje mu się domalować detalu. Wynika to z złego uziemienia jak wspomniał kolega wyżej. Co do malowania na gorąco to nie ma po co... Malowanie na gorąco daje nam bardzo duże grubości farby..
      oceń komentarz zgłoś do moderacji