• Reklama
    A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

    Reklama
    B1 - IGP 2024 Julian

    Forum

    Dział

    Wątek

    • ~ Dawid 9 ponad rok temu Brak przygotowania powierzchni po ocynkowaniu - skoro został oszlifowany, dobrze by było jeszcze go lekko odtrawić. Temperatura i czas polimeryzacji jest nie zły, ale spróbuj na mniejszej i dłużej.
      oceń komentarz zgłoś do moderacji
    • ~ Dominik 8 ponad rok temu Nie zmniejszaj czasu wygrzewania, jest to bez sensu co pisze mój przedmówca. Należy nie odtrawić, tylko odpowiednio podtrawić strukturę cynku. Ona się delikatnie otworzy i nastąpi lepsze przyczepiania farby do powierzchni. W czasie polimeryzacji ta struktura zostanie doszczelniona, ale żeby to nastąpiło to musisz mieć odpowiednie przygotowanie powierzchni zgodnie z standardami fosforanowanie żelazowe z pasywacją. Jeśli chcesz więcej się dowiedzieć to mój e-mail: dominik.moskal@koral-sc.eu
      oceń komentarz zgłoś do moderacji
    • ~ kris 7 ponad rok temu Fosforanowanie nie jest dobrym pomysłem, chyba, że ocynk jest zeszlifowany do stali.... Kwaśny środek trawiący, taki jak do aluminium będzie odpowiedni. Robi się mniejsze stężenie niż na alu i trochę krótszy czas. Trzeba zrobić próbę, bo nie każdy ocynk reaguje tak samo. Dodatkowo sprawdziłbym piec, czy na pewno uzyskuje zadaną temperaturę.
      oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
    • ~ Dawid 6 ponad rok temu Dokładnie tak - podobnie z tym podtrawianiem - szkoda tylko, że kolega Domikik nie napsał nic o gazowaniu ocynku - do czego przedstawiona przez niego metoda prowadzi. Nie będzie wprawdzie odpadania farby, za to wciągi, pęcherze etc. Wszystko zależy od przygotowania powierzchni.
      oceń komentarz zgłoś do moderacji
    • ~ Leon 5 ponad rok temu Pomiary pieca były robione niedawno. wyszły bardzo dobrze.
      oceń komentarz zgłoś do moderacji
    • ~ iksel 4 ponad rok temu Jak jest duży ten element cynkowany oraz grubość ścianek tego elementu ? Zrób probe na elemencie umytym np octanem czy będzie przyczepność
      oceń komentarz zgłoś do moderacji
    • ~ reko 3 ponad rok temuocena: 100%  jeśli farba odchodzi płatami to na 99% jest problem z przygotowaniem powierzchni lub zbyt niską temperaturą podczas polimeryzacji. 1.samo przecieranie może nie dać rady. Trawienie w środku lekko kwaśnym lub omiatanie piaskiem jest lepszym rozwiązaniem. Po tej operacji ocynk zajdzie tlenkiem po ok.12h więc to jest Twój czas na dokonanie wymalowania. 2.przyczyną takiego zachowania farby może być zbyt niska temperatura na detalu lub zbyt krótki czas bytności detalu w zadanej temperaturze. !% zostawiam na farbę choć tutaj nie pamiętam kiedy ostatnio się z tym spotkałem. Zrób eksperyment. Farbę która schodzi płatami spróbuj zagiąć w pół. Jak pęknie masz prawdpodobieństwo, że jest niedogrzana. Jak nie pęknie to masz pewność, że jest dobrze wygrzana, ale nie ma przyczepności.
      oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
    • ~ Leon 2 ponad rok temuocena: 100%  dziękuję za podpowiedzi zacznę od zmiany czasu i temperatur wygrzewania
      oceń komentarz zgłoś do moderacji
    • ~ Dominik 1 ponad rok temu Sam pracuje na modyfikowanym fosforanowaniu żelazowym i obrabiam tony ocynku i nie mam z nim najmniejszego problem. Zmiana czasów wygrzewania i temperatury ma tylko sens wówczas, gdy farba schodząc płatami kruszy się w sposób charakterystyczny dla złego utwardzenia. Co Pana, który twierdzi, że sposób przygotowania powierzchni opisany w mojej wcześniejszej wypowiedzi to zostawię to bez komentarza... Jeśli by to nie działało to bym nie pisał ;)
      oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji