• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    Reklama
    B1 - IGP 2024 Julian

    Forum

    Dział

    Wątek

    • Inne tematyWĄTKÓW: 641
      • Gruba strukturaODSŁON: 4226
        ~ Maciej Dodany: ponad rok temu

        Od jakiegoś czasu mam problem z farbami w grubej strukturze. Co jakiś czas zamiast grubej struktury wychodzi praktycznie gładka i nie mogę znaleźć przyczyny? Ostatnio malowałem np.: profile zamknięte, ocynkowane - 30szt (jeden wsad do pieca) i 8 z nich wyszło praktycznie gładkich, a reszta OK. Miał ktoś podobny przypadek?

    • ~ gosc 6 ponad rok temu Takie same przekroje profili ❓ możliwe ze niedogrzane. Sprawdź rozkład temperatur w piecu. Z tego samego obszaru wyszly wadliwe czy losowo ❓
      oceń komentarz zgłoś do moderacji
    • ~ Maciej 5 ponad rok temu Przekroje te same. Piec ma 7m x 2,8m x 1,2m. Nie robiłem pomiaru rozkładu temperatur - nigdy nie było z tym problemów, aczkolwiek te gładkie profile były w samym środku pieca (przy wymienniku - piec olejowy) czyli faktycznie przyczyną może być temperatura. Czy różnica 8oC może spowodować że gruba struktura wychodzi praktycznie gładka? Taką różnicę miałem jak na szybko zmierzyłem innym miernikiem. (zamiast 190oC było 182oC)
      oceń komentarz zgłoś do moderacji
    • ~ gosc 4 ponad rok temu Podnieś temperaturę o te 8oC nie powinno to spowodowac przypalenia zwłaszcza ze to czarny a osiągniesz zadana temperature wypalu. Roznica niby mala ale możliwe jest ze dużo pozniej elementy wewnątrz pieca nabierają temperatury i faktycznie nie maja czasu na uwidocznienie struktury.
      oceń komentarz zgłoś do moderacji
    • ~ gosc 3 ponad rok temu Ewentualnie przytrzymaj dluzej wsad i wtedy sprawdź edekty
      oceń komentarz zgłoś do moderacji
    • ~ gość 2 ponad rok temu I jak tam efekty ? rozwiązałes problem czy nadal kicha wychodzi ? pozdrawiam
      oceń komentarz zgłoś do moderacji
    • ~ reko 1 ponad rok temu przyczyny mogą być dwie: -czy zmieniałeś sposób malowania na tribo, tribo może "wypłszaczać" niektóre struktury, -drugi pewniejszy, czy nie wchodzisz z wsadem na zimny lub za mało rozgrzany piec. Farby strukturalne muszą/lubią dostać na wstępie wysokiej temperatury, taki szok temperaturowy. Zwiększ temp wejścia/ lub zmniejsz ilość wsadu i zobacz. Struktura nawet jak nie dostanie 160-170st. teoretycznie się wybuduje, ale będzie bardzo miękka, lekko lepka. Daj znać co wyszło.
      oceń komentarz zgłoś do moderacji