Szukaj

  ARTYKUŁY

  Aktualności i przegląd rynku

  11 miesięcy temu  14.07.2017, ~ Administrator   

  Tikkurila podpisała list intencyjny na zakup siedmiu hektarów terenów przemysłowych w pobliżu Sankt Petersburga w Rosji. Celem jest rozpoczęcie w 2018 roku prac budowlanych pod nową fabrykę farb i lakierów.

  W celu wsparcia rozwoju Tikkurila planuje zainwestować w nową fabrykę w Rosji. Będzie ona zlokalizowana w Greenstate Industrial Park, dwa kilometry od Sankt Petersburga. Będzie produkowała farby i lakiery a roczna wydajność fabryki wyniesie 30 milionów litrów z możliwością jej powiększenia w przyszłości. W miejscu nowej lokalizacji znajdzie się również Centrum Badawczo-Rozwojowe, a także obszerne pomieszczenia magazynowe na surowce i wyroby gotowe. Fabryka ma mieć połączenie kolejowe, które poprawi i rozszerzy efektywność dystrybucji produktów Tikkurila. Całkowita kwota inwestycji wyniesie około 30-35 milionów euro. Budowa ruszy pod koniec przyszłego roku, a produkcja ma się rozpocząć w 2020 roku.

  Nowa fabryka będzie produkować wyroby dekoracyjne i przemysłowe i zastąpi istniejące dwa zakłady produkujące produkty na bazie rozpuszczalników w Sankt Petersburgu. Po zakończeniu inwestycji Tikkurila będzie posiadać w rejonie Sankt Petersburga jedną fabrykę produkującą farby i lakiery na bazie wody i jedną na bazie rozpuszczalników. Inwestycja zwiększy rosyjskie moce produkcyjne, a także stworzy możliwość dalszego rozwoju.

  – Jesteśmy zobowiązani do rozwijania naszej działalności w Rosji, która jest drugim co do wielkości rynkiem dla Tikkurili, po Szwecji – mówi Erkki Järvinen, prezes i dyrektor generalny firmy Tikkurila. – Jesteśmy też liderem w dziedzinie farb dekoracyjnych w Rosji, a naszym celem jest ugruntowanie pozycji we wszystkich segmentach naszych klientów. Nowa fabryka, magazyn i pomieszczenia Centrum Badawczo-Rozwojowego poprawiają naszą konkurencyjność, zdolności produkcyjne i obsługę klientów.

  – Wdrożenie najnowszej technologii produkcyjnej zmniejszy czasy realizacji i poprawi stan środowiska naturalnego – mówi Petri Miettinen, wiceprezes senior ds. eksploatacji. – Chcemy promować wysokiej jakości produkty, które są trwałe i bezpieczne, zarówno dla użytkowników, jak i dla środowiska.

  Tikkurila istnieje na rynku rosyjskim od dziesięcioleci. W roku 1970 zaczęła eksportować farby i lakiery do byłego Związku Radzieckiego. Pierwsza fabryka farb i lakierów w stylu zachodnim została otwarta przez Tikkurilę w Sankt Petersburgu w roku 1995. Obecnie Tikkurila posiada cztery jednostki produkcyjne w Rosji; trzy w Sankt Petersburgu i jeden w Starym Oskole. Jednakże sieć logistyczno-handlowa Tikkurili obejmuje cały kraj. Firma działa w Rosji pod dwiema głównymi markami: Tikkurila i Teks.

  Poleć innym

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony