Szukaj

  ARTYKUŁY

  Artykuły branżowe

  Antykorozja

  8 miesięcy temu  08.09.2017, ~ Administrator   

  ikorol to innowacyjny podkładowy preparat antykorozyjny wydłużający żywotność farb. Skutecznie zabezpiecza przed korozją i poprawia przyczepność nowych powłok do powierzchni metali i starych farb. ikorol stosuje się bezpośrednio na rdzę, bez konieczności dokładnego czyszczenia i przygotowania powierzchni. Wysoce wydajny i prosty w aplikacji, ikorol to w 100% polska technologia sprawdzona w warunkach przemysłowych.

  ZASTOSOWANIE

  ikorol doskonale neutralizuje rozwój i zabezpiecza przed korozją skorodowane powierzchnie stalowe (także ocynkowane i aluminiowe). Umożliwia renowację starych, dobrze przylegających powłok malarskich bez ich usuwania. Chcesz odmalować: płot, bramę, samochód, łódkę, elementy stalowe w domu i ogrodzie - użyj ikorolu.

  KOMPATYBILNOŚĆ

  ikorol nadaje się do zastosowania w zestawie z różnymi typami farb i lakierów rozpuszczalnikowych (epoksydowymi, poliuretanowymi, epoksyestrowymi i akrylowymi). Nie jest gruntem reaktywnym (wash primer) wymagającym dodatkowej warstwy kwasoodpornej.

  Nie stosuj bezpośrednio pod farby i lakiery wodne oraz pod materiały poliestrowe (szpachle oraz szpachlówki natryskowe), jako izolację zastosuj podkład akrylowy lub epoksydowy.

  PRZYGOTOWANIE POWIERZCHNI

  Powierzchnię oczyść z zanieczyszczeń (pył, kurz, błoto), usuń luźne elementy starej farby i rdzy, w razie potrzeby odtłuść powierzchnię (smary, oleje) wodą z detergentem. Stare powłoki lakiernicze należy zmatowić. Powierzchnia przed zastosowaniem ikorolu musi być całkowicie sucha.

  APLIKACJA

  Przed użyciem wymieszaj zawartość opakowania, nie rozcieńczaj. Nakładaj bezpośrednio możliwie cienką, pojedynczą, jednolicie uformowaną powłokę ikorolu, w przypadku występowania grubszej warstwy produktów korozji, tj. 30-100 µm nanieś drugą warstwę. Przy zabezpieczaniu szczelin pokryj preparatem pasy o szerokości min. 5 cm po obu stronach szczeliny. Zalecana minimalna grubość pawłok lakierniczych wynosi 60 µm, co uniemożliwia wystąpienie przebarwień przy jasnych odcieniach jednoskładnikowych farb (zalecamy próbne wymalowanie). Metody aplikacji: spray, pędzel, wałek, natrysk. ikorol można usunąć rozpuszczalnikiem organicznym do farb. Wydajność: przemalowywanie nieuszkodzonych powłok stalowych i lakierowych (0,02-0,05 l/mkw.); powierzchnie z nieznaczną korozją, przemalowanie starych powłok (0,1 -0,15 l/mkw.); mocno skorodowane elementy: podwójna warstwa. Czas schnięcia: po około 60 minutach powierzchnia zabezpieczona ikorolem jest gotowa do przyjęcia kolejnej warstwy (farba, lakier, szpachla). Powłoka ikorolu po wyschnięciu posiada lekki przylep i na taką powierzchnię należy nakładać kolejną warstwę, ikorol rozpuści się w dolnej części następnej powłoki.

  RENOWACJA POJAZDÓW (dodatkowe wskazówki)

  Nanieś cienką warstwę preparatu do momentu jednolitego zwilżenia powierzchni za pomocą pistoletu lakierniczego z małą dyszą max 1,4. Ewentualne zacieki koniecznie zetrzyj przy pomocy czyściwa i miejscowo powtórnie nanieś warstwę ikorolu. Przy skomplikowanych kształtach (wiele załamań, szczelin i wnęk) najlepiej pozostawić preparat do wyschnięcia na min. 4 godziny. ikorolem można zalewać połączenia zagniatane blach (profile zamknięte) i inne niedostępne miejsca. W przypadku zabrudzenia lub zakurzenia warstwy ikorolu należy ją usunąć dostępnym rozcieńczalnikiem i uzupełnić powłokę. Miejsca przetarte do powłoki ikorolu podczas szlifowania izolować podkładem przed lakierowaniem (ryzyko powstawania przebarwień).

  GWARANCJA

  ikorol wydłuża żywotność powłok malarskich średnio od 3 do 10 lat, w zależności od jakości zastosowanego systemu malarskiego. Produkt posiada 5-letnią gwarancję od daty produkcji umieszczonej na opakowaniu.

  Poleć innym

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony