• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    Reklama
    B1 - IGP 2024 Julian

    Lakiernictwo Ciekłe

    Wydanie nr: 6(104)/2016

    Artykuły branżowe

    Lakiernictwo Ciekłe

    ponad rok temu  27.12.2016, ~ Administrator,   Czas czytania 5

    Ludzie firmy ARC.

    Ludzie firmy ARC.

    ARC International osiąga znaczące oszczędności wraz z wprowadzeniem nowych automatycznych pistoletów natryskowych DeVilbiss AG360.

    ARC International jest jedną z najbardziej znanych firm we Francji. Firma reprezentuje sławne marki, takie jak Luminarc, Arcoroc oraz Cristal d'Arques specjalizujące się w produkcji artykułów szklanych oraz zastaw stołowych. Firma została założona 1825 roku w miejscowości Arques w północnej Francji. Od momentu jej założenia nieustannie się powiększała i ostatecznie stała się jednym z największych pracodawców w regionie z rocznym obrotem o wysokości prawie 848 milionów euro.

    Firma wytwarza zarówno produkty markowe dla sprzedaży detalicznej, jak i wyroby OEM dla sławnych marek, takich jak Coca-Cola czy McDonald's. Jest ona także wyłącznym dostawcą do sieci sklepów IKEA, gdyż jako jedyna jest w stanie zaspokoić wysoki popyt na produkty szklane generowane przez szwedzkiego, detalicznego sprzedawcę artykułów użytku domowego.
    W przeszłości, firma ARC International była znana z tego, iż bardzo chroniła swoją prywatność oraz dbała o to, aby procesy produkcyjne zostały zachowane w tajemnicy. Wszystko to miało na celu utrzymanie wysokiej konkurencyjności firmy na rynku. Jednakże, wraz z szybkim postępem technologii produkcji, firma obecnie aktywnie współpracuje z partnerskimi organizacjami, w tym także innymi producentami szklanych zastaw stołowych, nad rozwojem nowych, bardziej wydajnych procesów.

    Jeden z takich projektów powstał w następstwie zmian na jednej z linii produkcyjnych wykorzystujących automatyczne pistolety natryskowe do pokrywania elementów zastawy stołowej różnym kolorem oraz wykończeniem. Linia, która wykorzystuje do pracy 12 automatycznych pistoletów w dwóch kabinach natryskowych, wykazywała wysokie zużycie farby oraz niską wydajności transferu. Inżynierowie ARC słyszeli o wydajności natrysku elektrostatycznego i zdecydowali się sprawdzić czy metoda ta mogłaby być również wykorzystana na ich linii produkcyjnej.
    Aby poddać ocenie swój pomysł, ARC skontaktowało się z Carlisle Fluid Technologies oraz jego lokalnym dystrybutorem Clid Industrie w celu przeprowadzenia audytu rozpoznawczego. – Przeprowadziliśmy audyt, aby dowiedzieć się czy instalacja sprzętu elektrostatycznego poprawi wydajność i czy będzie w stanie zaoferować dobry zwrot inwestycji dla ARC – podsumowuje projekt Antonio Manca, specjalista sprzedaży ds. technicznych CFT.
    Szybko stało się oczywiste, iż wymagana będzie radykalna zmiana oraz reorganizacja infrastruktury produkcyjnej w celu instalacji urządzeń elektrostatycznych, w związku z czym projekt nie spełni oczekiwań ARC w wymaganych przez ARC ramach czasowych. Jednakże, po bliższej analizie procesu produkcyjnego oraz danych dotyczących zużycia farby i wydajności transferu okazało się, iż można osiągnąć znaczące oszczędności poprzez zastąpienie pistoletów natryskowych konkurencji, niedawno wprowadzoną na rynek gamą automatycznych pistoletów natryskowych AG360 marki DeVilbiss.
    Po otrzymaniu „zielonego światła” z przeprowadzonego audytu, zorganizowano próbę z nowymi pistoletami. – Dla ARC nie była to kwestia jedynie poprawy zużycia farby lub obniżenia kosztów, choć jest to oczywiście także bardzo istotne – powiedział Nicolas Heunet, menedżer projektu oraz oddziału zajmującego się badaniami i rozwojem w firmie ARC. – Mamy bardzo rygorystyczne wymagania techniczne oraz środowiskowe, które zostały opracowane tak, aby obniżyć nasz wpływ na środowisko, zapewniając jednocześnie najwyższą jakość produktu dla naszych klientów. Pistolety muszą wykazać się ogromną elastycznością, aby móc poradzić sobie z wyzwaniami stawianymi w naszym procesie produkcyjnym, który obejmuje produkcję elementów o różnych kształtach i rozmiarach, od małych kubków, do dużych misek w różnych kolorach i przy zastosowaniu różnych rodzajów farb. Musimy sprostać także bardzo wymagającym obietnicom, które mówią, iż nasze produkty wytrzymają minimum 200 cykli mycia w zmywarce bez jakiejkolwiek degradacji wzoru. Dodatkowo, stosujemy materiały, które są specyficzne dla produktów mających kontakt z żywnością, farby przeznaczone do powyższych celów charakteryzują się większą lepkością, co czyni je bardzo trudnym materiałem do natrysku.
    – Dostarczyliśmy (CFT & Clid Industrie) oraz zainstalowaliśmy szereg naszych automatycznych pistoletów AG362 marki DeVilbiss w celu przeprowadzenia testów, w tym także wersję z mniejszą głowicą, którą cechuje wysoka dokładność natrysku – dodaje Antonio Manca. – Byliśmy naprawdę zadowoleni z wyników testu, prawie natychmiast otrzymaliśmy wzrost efektywności transferu w granicach 15 do 20 proc. Można to zobaczyć w obniżonym poziomie efektu nadmiernego natrysku oraz zużyciu materiału. Powłoki stosowane przez ARC nie należą do tanich, niektóre kosztują ponad 13 euro za litr. Kiedy mówimy o pokrywaniu ponad 15 milionów sztuk rocznie, oszczędności zaczynają się szybko dodawać. Innym osiągnięciem, z którego byliśmy bardzo zadowoleni, był fakt, iż od samego początku elementy testowe, które wyprodukowaliśmy, wytrzymały test 200 cykli mycia, który jest bardzo istotnym parametrem dla ARC. Co więcej, większa wydajność natrysku nowego AG362 DeVilbiss oznacza także znaczne obniżenie poziomu emisji LZO sprawiając, iż ARC będzie w stanie sprostać coraz bardziej rygorystycznym przepisom środowiskowym jeszcze przez wiele nadchodzących lat.
    Po udanych testach, rok 2016 przyniósł także dobre wiadomości. Firma ARC zamówiła wyposażenie dwóch kabin natryskowych z nowymi pistoletami DeVilbiss AG 362, pierwsza kabina została wyposażona już w kwietniu, a kolejna w maju. Projekt został zakończony 2-dniowym intensywnym kursem szkoleniowym dla techników firmy ARC.
    Gdy spytaliśmy co firmie ARC spodobało się w Carlisle Fluid Technologies, Nicolas Heunet odpowiedział stanowczo: – Wydajność pistoletów jest oczywiście największym priorytetem, ale spodobała mi się także bliska współpraca pomiędzy CFT a Clid, pomiędzy producentem a dystrybutorem – mówi. – Bardzo miło było zobaczyć, iż dwie strony tak ściśle ze sobą współpracują, aby móc zapewnić ARC właśnie to, czego potrzebujemy. Oczywiste było, iż zarówno technicy CFT, jak i Clid posiadają szerokie kompetencje, słuchali jednak oni także tego, co my mieliśmy do powiedzenia. Kluczowym elementem naszej nowoczesnej, bardziej otwartej polityki jest właśnie bliska partnerska współpraca z organizacjami mająca na celu poszerzenie naszych możliwości produkcyjnych, utrzymanie się w czołówce producentów stosujących najnowocześniejszą technologię produkcyjną oraz zapewnienie wysokiej jakości produktów. Myślę, iż nasza nowa relacja z CFT oraz Clid będzie dobrym tego przykładem w przyszłości.
    W powyższym artykule opisano przykład zastosowania pistoletów DeVillbiss na rynku francuskim. Na naszym rodzimym rynku serwisem i sprzedażą produktów DeVillbis, Binks Ransburg, zajmuje się sieć autoryzowanych dystrybutorów, którzy rozumieją lokalne potrzeby i specyficzne wymagania rynku aplikacji powłok wykończeniowych. Posiadają oni dogłębną wiedzę na temat produktów oraz doświadczenie, które klienci zarówno w Polsce, jak i na całym świecie cenią sobie najbardziej.            

    John Richardson, Grzegorz Pająk
    Carlisle Fluid Technology 

    GALERIA ZDJĘĆ

    Pistolet automatyczny DeVilbiss AG-362.
    Produkty firmy ARC.
    Rodzina pistoletów AG360.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...

    WYDANIE 6(104)/2016

    Reklama
    C1 - Farby dekoracyjne