• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    Reklama
    B1 - IGP 2024 Julian

    Przygotowanie Powierzchni

    Wydanie nr: 2(106)/2017

    Artykuły branżowe

    Przygotowanie Powierzchni

    ponad rok temu  20.04.2017, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

    Duża maszyna do obróbki strumieniowo-ściernej RRBK 42/16 L do czyszczenia spawanych komponentów jest wyposażona w 14 wysokowydajnych turbin. Ich optymalne położenie wokół komory zapewnia doskonałe rezultaty czyszczenia strumieniem.

    Duża maszyna do obróbki strumieniowo-ściernej RRBK 42/16 L do czyszczenia spawanych komponentów jest wyposażona w 14 wysokowydajnych turbin. Ich optymalne położenie wokół komory zapewnia doskonałe rezultaty czyszczenia strumieniem.

    Strona 1 z 2

    Trzy maszyny do obróbki strumieniowo-ściernej o wydajności 21 000 ton stali miesięcznie, do stosowania przed i po spawaniu 

    Turecki producent elementów konstrukcyjnych ze stali, firma Gulermak zainwestowała w trzy systemy do obróbki strumieniowo-ściernej do swojej nowej fabryki. Zakupione urządzenia zawierają dwie maszyny z przenośnikami rolkowymi oraz specjalną jednostkę RRBK 42/16 L. Maszyny z przenośnikami rolkowymi używane są do obróbki strumieniowo-ściernej płyt, belek i dłużyc, podczas gdy RRBK 42/16 L stosowana jest do automatycznego czyszczenia strumieniowego wykończonych zestawów spawanych o wymiarach 1600 × 4000 × 16 000 mm (wysokość × szerokość × długość).

    Zakres produkcji firmy Gulermak to różnego rodzaju wyposażenie mechaniczne, jak wirniki, osłony spiralne, obudowy głowic, kruszarki i inne elementy przemysłu energii wodnej. Dodatkowo, jako jeden z największych w Turcji producentów spawanych konstrukcji stalowych do wysokich budynków, budynków parkingowych, mostów, tuneli, elektrociepłowni, stoczni i kolei, Gulermak musi spełniać surowe wymagania. Przed spawaniem i malowaniem obróbka strumieniowo-ścierna odgrywa kluczową rolę w łańcuchu wartości dodanych. Dla tego ważnego zadania firma Gulermak wydała zaproszenie do składania ofert na odpowiednie urządzenia do obróbki strumieniowo-ściernej w swojej nowej fabryce w Izmirze. Biorąc pod uwagę położenie nowej fabryki nad Morzem Egejskim, firma nie tylko była w stanie zwiększyć produkcję, ale mogła także zapewnić bezpośredni transport morski. Mimo że używane były konkurencyjne urządzenia do obróbki strumieniowo-ściernej w głównej siedzibie firmy w Ankarze, firma Gulermak zdecydowała się na zakup od firmy Rösler dla swojej nowej fabryki. Głównym powodem takiej decyzji była koncepcja techniczna, wysoka jakość, wyjątkowe działanie i łatwość obsługi urządzeń z Untermerzbach, co składa się na doskonałą wydajność pracy.

    Równoczesne czyszczenie strumieniowe na dwóch maszynach 

    Klient obrabia około 21 000 ton stali miesięcznie. Przy tak dużej produkcji dla zapewnienia bezproblemowego przepływu detali podczas późniejszego spawania elementów, czyszczenie (usuwanie rdzy i zgorzeliny) stalowych płyt, belek i dłużnic jest wykonywane przy użyciu dwóch identycznych maszyn z przenośnikami rolkowymi RRB 27/6 L pracujących obok siebie. Para maszyn może prowadzić obróbkę detali o wymiarach 16 000 × 2500 × 600 mm (długość × szerokość × wysokość). Każda z maszyn jest wyposażona w sześć turbin typu Gamma 400 G.

    Zautomatyzowane czyszczenie strumieniowe zwiększa stabilność procesu

    Główna fabryka w Ankarze używa systemu do obróbki strumieniowo-ściernej, który pozwala tylko na czyszczenie szwów spawalniczych na elementach spawanych o maksymalnej szerokości do 3000 mm. W przypadku większych elementów spoiny muszą być czyszczone ręcznie. Aby wyeliminować to wąskie gardło w nowej fabryce, firma kupiła specjalny system do czyszczenia RRBK 42/16 L umożliwiający obróbkę elementów o szerokości 4000 mm, 1600 mm wysokości i 16 000 mm długości. Jest to jeden z największych systemów do obróbki strumieniowo-ściernej zbudowany przez firmę Rösler. Pozwala on na zautomatyzowany proces czyszczenia strumieniem ściernym praktycznie wszystkich elementów produkowanych przez firmę Gulermak. Takie rozwiązanie nie tylko pozwala na zwiększenie całkowitej produktywności, ale również zapewnia wysoki stopień stabilizacji procesu. Maksymalne obciążenie na całej długości detalu wynosi do 2 ton na metr bieżący. W przypadku krótkich i cięższych komponentów, wprowadzanych do systemu oddzielnie, system transportu został wzmocniony tak, aby przyjąć wagę do 3 ton na metr bieżący w sekcjach o długości 3 metrów, od frontu i z tyłu komory roboczej.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...