• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-05.2024 Bogumiła

    Lakiernictwo Proszkowe

    Wydanie nr: 1(111)/2018

    Artykuły branżowe

    Urządzenia Lakiernicze

    Lakiernictwo Proszkowe

    Technologie Lakiernicze

    ponad rok temu  21.02.2018, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

    Nowa kabina z systemem szybkiej zmiany koloru umożliwiła firmie Oberflächentechnik Löningen zwiększenie jakości powlekania oraz zredukowanie czasu zmiany koloru z 2 i pół godziny do 10 minut.

    Nowa kabina z systemem szybkiej zmiany koloru umożliwiła firmie Oberflächentechnik Löningen zwiększenie jakości powlekania oraz zredukowanie czasu zmiany koloru z 2 i pół godziny do 10 minut.

    Strona 1 z 2

    Malowanie proszkowe blach perforowanych

    Oberflächentechnik Löningen powleka blachy perforowane do samochodów ciężarowych, maszyn rolniczych i budowlanych.

    Jesteśmy spółką-córką będącą w stu procentach własnością firmy Friedrich Graepel AG i powlekamy blachy perforowane – mówi Markus Pape, dyrektor zarządzający w Oberflächentechnik Löningen GmbH & Co. KG. 
    Blachy perforowane są stosowane między innymi jako osłony przeciw owadom w ciężarówkach lub kratki wentylacyjne w ciągnikach i maszynach budowlanych, a także jako obrotowe kosze chłodnicy w kombajnach.
    Do 2014 roku Friedrich Graepel AG zlecała usługę malowania proszkowego blach perforowanych lakierniom zewnętrznym. – Na krawędziach blach perforowanych znajduje się wiele drobnych zadziorów – dodaje M. Pape. – Malowanie proszkowe zadziorów oraz malowanie przestrzeni pomiędzy otworami perforowanymi, które to przestrzenie są niekiedy mniejsze od samych otworów, stawia wysokie wymagania wobec procesu, a my nie zawsze byliśmy zadowoleni z jakości wykonanej usługi malowania.

    Na początku było urządzenie używane 

    Z tego też powodu w 2014 roku przedsiębiorstwo Oberflächentechnik Löningen zainwestowało w używane urządzenie, które po kilku modyfikacjach wykonanych przez austriacką firmę IAS zostało dostosowane do własnych potrzeb. 
    Na początku w skład lakierni wchodził przenośnik Power&Free, stalowe wanny do wstępnej obróbki chemicznej na mokro wraz z powlekaniem KTL i kabiny proszkowe. Dodatkowym wyposażeniem była nowa suszarka KTL i nowy piec do wypalania proszku. 
    – Chcieliśmy zobaczyć, czy własna lakiernia się opłaca, zanim zainwestujemy w kompletnie nowe urządzenie – wyjaśnia Markus Pape. 
    Po procesie wykrawania otworów (sztancowania) na blachach perforowanych pozostaje duża ilość oleju po tłoczeniu, który usuwany jest przez natryskiwanie preparatem odtłuszczającym. Kolejne etapy obróbki wstępnej obejmują: odtłuszczanie zanurzeniowe, płukanie, bejcowanie, płukanie, konserwację, płukanie i ultrafiltrację. W razie potrzeby obrabiane elementy przechodzą kolejny etap – lakierowanie zanurzeniowe KTL. 

    – Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego urządzenia, jednakże posiadana przez nas kabina proszkowa szybko okazała się słabym punktem w całym procesie powlekania – mówi M. Pape.
    Oberflächentechnik Löningen GmbH produkuje partie składające się z jednego produktu, a w posiadanym urządzeniu zmiana koloru trwała aż około 2 i pół godziny. 

    Nowa technologia malowania proszkowego

    GALERIA ZDJĘĆ

    Cechami szczególnymi zastosowanej technologii fazy gęstej jest bardzo miękka chmura proszkowa i bardzo dobre krycie w zagłębieniach. Umożliwiają one wysokiej jakości malowanie blach perforowanych.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...

    WYDANIE 1(111)/2018

    Reklama
    C1 - Farby dekoracyjne