Szukaj

  Lakiernictwo Proszkowe

  Wydanie nr: 3(107)/2017

  Aktualności i przegląd rynku

  Artykuły branżowe

  Lakiernictwo Proszkowe

  ponad rok temu  08.06.2017, ~ Administrator   

  Jeden z etapów produkcji podczas tłoczenia (ekstrudowania).

  Jeden z etapów produkcji podczas tłoczenia (ekstrudowania).

  Eko-Color wprowadza nową markę farb proszkowych oraz inwestuje w nowoczesne technologie.

  Spółka Eko-Color, od 2014 roku wchodząca w skład szwajcarskiej grupy kapitałowej, wprowadza do swojej oferty markę COLIBER. 

  Produkcja i sprzedaż farb proszkowych sygnowanych marką COLIBER rozpoczęła się kilka miesięcy temu, jednak oficjalna odsłona nowego produktu została zaplanowana na 8 czerwca br. w siedzibie firmy. Korzystając ze szwajcarskiego wsparcia spółka Eko-Color postawiła na wysoką jakość produktów i nowoczesną technologię. Realizacja polityki opartej na doskonaleniu produkowanych przez Eko-Color farb proszkowych jest skutecznym i właściwym kierunkiem rozwoju. Wkład w tworzenie każdego produktu jest bardzo świadomym procesem wyboru odpowiednich surowców i najnowszej technologii, gwarantując gotowym farbom proszkowym zachowanie połysku, stabilność koloru i doskonałą ochronę antykorozyjną. Wszystkie dostarczane surowce przechodzą proces kontroli jakości, w wyniku czego tylko surowce spełniające wymagania określone ustalonymi normami są dopuszczone do produkcji farb proszkowych. Wysoka jakość surowców używanych do produkcji farb proszkowych marki COLIBER sprawia, że uzyskane powłoki lakiernicze charakteryzują się odpornością mechaniczną i bardzo dobrymi właściwościami estetycznymi. Przyjazne środowisku farby COLIBER nie zawierają żadnych organicznych rozpuszczalników, a podczas ich aplikacji nie uwalniają się substancje chemiczne.
  Obecnie Eko-Color jest producentem farb proszkowych z nowoczesnym parkiem maszynowym, który w procesie produkcyjnym stosuje najnowsze rozwiązania technologiczne. Zarząd firmy działając w sektorze szwajcarskiej technologii zainwestował w nowy sprzęt i hale produkcyjne o powierzchni 3,5 tys. metrów kwadratowych, co pozwoliło na podwojenie mocy produkcyjnych i zwiększenie zasięgu działania firmy. Wydajność nowych maszyn do produkcji farb proszkowych sięga 750 kg/h każda. Dodatkowo cały obiekt wyposażono w nowoczesne systemy chłodzenia, odzysku ciepła, odpylania, wentylacji i pomiaru wilgoci w pełni sterowane automatycznie. Wszelkie rozwiązania systemowe zastosowano z myślą o bezpieczeństwie pracowników, komforcie pracy i ochronie środowiska naturalnego. W zaawansowany sprzęt wyposażono laboratorium badawczo-rozwojowe oraz kontroli jakości, które korzystają również ze szwajcarskiego wsparcia technologicznego. Spółka Eko-Color posiada duże możliwości techniczne i produkcyjne, oparte na fachowej wiedzy i doświadczeniu wysoko wykwalifikowanych pracowników. Zastosowanie najnowszych rozwiązań technologicznych umożliwia wzrost wydajności produkcji i przyspieszenie realizacji zamówień. Całość dopełnia znak SWISS FORMULA, prezentujący szwajcarskie standardy jakości.   

  Eko-Color
  www.eko-color.pl

  Poleć innym

  GALERIA ZDJĘĆ

  Park maszynowy.
  Magazyn wyrobów gotowych.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony