• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    Reklama
    B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

    Wydarzenia

    Wydanie nr: 6(104)/2016

    Wydarzenia

    ponad rok temu  20.12.2016, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

    Seminarium dla technologów polskiego przemysłu farb, lakierów i tynków

    VIII Seminarium Spektrochemu – w kolejnej edycji tego wydarzenia udział wzięła ponad setka specjalistów – technologów polskiego przemysłu farb, lakierów i tynków. Seminarium odbyło w Czeladzi, a poprzedziła je kolacja i dyskoteka prowadzona przez legendarnego DJ’a z Włoch Giorgio Prezioso, który po raz pierwszy przyjechał do Polski.

    Seminarium poświęcone było tematyce tworzenia przewagi nad konkurencją i świadomością doboru surowców wśród technologów zajmujących się selekcją surowców, ustalaniem receptur i produkcją dyspersyjnych lakierów, farb oraz tynków. Wykłady poprowadził ekspert selekcji i syntezy dyspersji polimerowych Artur Pałasz, przedstawiając własne wyniki badań w czterech blokach tematycznych.
    Pierwszy to „Colors and polymers”, w którym omówił na co zwracać uwagę przy kompatybilizacji kolorantów w układach dyspersyjnych, porównał 19 dyspersji czysto akrylowych w farbach fasadowych na podstawie ponad 130 badań, a także omówił proces zamieniania dyspersji zawierających APEO na dyspersje APEO-free.
    Drugi blok „Wood & metal application” obfitował w wyniki badań pokazujące wpływ modyfikatorów polarności, które często są nieprawidłowo dobierane w rolę koalescentu, na stabilność w czasie składowania zarówno w układach lakierów, jak i systemach pigmentowanych emalii dyspersyjnych. Artur Pałasz przedstawił rezultaty swoich odkryć na temat wpływu odpowiedniego spęcznienia dodatków reologicznych poli­uretanowych na właściwości wyrobów dyspersyjnych ciekłych, jak i powłok.

    W trzecim bloku „Product innovations” Artur Pałasz odkrył przed uczestnikami swoje autorskie rozwiązania w obszarze doboru surowców do gruntów szczepnych (m.in. na stare podłoża alkidowe, płytki ceramiczne), jak również zaprezentował nieznane w Polsce metody badawcze pozwalające na określenie przyczepności na mokro do trudnych podłoży.
    Czwarty blok poświęcony był zagadnieniom „Product stabilization”. Artur Pałasz przedstawił koncept opracowanych manuali dla technologów pozwalających na świadome stosowanie dyspersji polimerowych w synergii z dyspergatorami. W podanych konkretnych przykładach dyspersji i dodatków dyspergujących wskazał znaczenie opracowywanych przez Spektrochem manuali, które w niespotykany sposób ułatwiają pracę technologom.
    Kolejne seminarium za rok.               

    Spektrochem
    www.spektrochem.pl       
           

    Tagi: Spektrochem,

    GALERIA ZDJĘĆ

    Wiedza, badania i rozwiązania
    Wiedza, badania i rozwiązania

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...