• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    Reklama
    B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

    Wydarzenia

    Wydarzenia

    ponad rok temu  18.08.2017, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

    Usuwanie starej powłoki myjką ciśnieniową to jeden z pokazów praktycznych kursu FROSIO.

    Usuwanie starej powłoki myjką ciśnieniową to jeden z pokazów praktycznych kursu FROSIO.

    Strona 1 z 2

    Kurs inspektorów antykorozji FROSIO według NS 476

    Wzrost wymagań klientów w zakresie ochrony antykorozyjnej konstrukcji przekłada się bezpośrednio na konieczność wykonywania i nadzorowania prac antykorozyjnych przez kompetentny personel.

    Spośród oferowanych na rynku kursów pozwalających na zdobycie wiedzy i kompetencji wyróżnia się, prowadzony od lutego 2016 r.
    w języku polskim kurs przygotowawczy w celu uzyskania uznawanego w skali światowej certyfikatu inspektora zabezpieczeń antykorozyjnych – NS 476 FROSIO (FROSIO – norweska rada specjalistyczna w zakresie kształcenia i certyfikowania inspektorów zabezpieczeń antykorozyjnych). 
    Posiadanie certyfikatu inspektora FROSIO to również bardzo ważny element kwalifikacji spełniających wymagania stawiane inspektorom zabezpieczeń antykorozyjnych przez Międzynarodową Organizację Morską (International Maritime Organization).
    Organizatorem kursu są: SLV Duisburg oraz SLV-GSI Polska. SLV Duisburg jest jedyną jednostką szkoleniową dopuszczoną przez FROSIO do prowadzenia kursów w języku niemieckim i, co dla nas najbardziej istotne, również w języku polskim.

    W dniach 24 czerwca – 7 lipca we Władysławowie odbyła się już piąta edycja tego kursu, a wzięło w nim udział 20 uczestników. Kurs kierowany jest do osób zajmujących się procesem antykorozji, począwszy od projektowania konstrukcji, poprzez planowanie robót, aż po końcowy odbiór wykonanych powłok. Celem kursu jest przekazanie uczestnikom wiedzy z obszaru ochrony przed korozją w zakresie niezbędnym do uzyskania pozytywnych wyników podczas egzaminów praktycznego i teoretycznego. 

    Jak wygląda kurs

    Tematy kursu podzielone są na dziewięć modułów:

    • Konstrukcja – materiały i projektowanie;
    • Korozja;
    • Podłoża pod materiały powłokowe i powłoki;
    • Warunki otoczenia;
    • Materiały powłokowe i powłoki;
    • Wymagania dla wykonywania prac;
    • Normy i specyfikacje;
    • Praca i rola inspektora;
    • Ochrona zdrowia i środowiska, bezpieczeństwo pracy.

    Program nauczania jest na tyle obszerny, że podczas dwutygodniowego kursu przyszli inspektorzy mogą uzyskać wiedzę dotyczącą tematów centralnych. Wiedza podstawowa i tzw. tematy poboczne omawiane są tylko w takim zakresie, w jakim jest to niezbędne. Zakłada się, że kandydaci, poprzez dotychczasowe wykształcenie i doświadczenie zawodowe, wiedzę taką już posiadają. Wymagany zakres wiedzy podstawowej i pobocznej można również nabyć przed kursem w ramach studiów własnych lub poprzez uczestnictwo w szkoleniach przygotowujących, które ułatwią przyswojenie przez uczestników obszernej wiedzy przekazywanej w stosunkowo krótkim czasie podczas kursu zasadniczego. Oprócz tego nie istnieją inne wymagania wstępne. 
    Kurs kończy się dwuczęściowym egzaminem – praktycznym i teoretycznym. Część praktyczna składa się z wielu zadań do wykonania, np. ocena stanu wyjściowego podłoża, pomiar grubości powłoki, pomiar szczelności powłok, ocena przyczepności, ocena pozostałości zanieczyszczeń jonowych, pomiar i ocena warunków klimatycznych (temperatura i wilgotność).

    Część teoretyczna to około osiemdziesięciu pytań i zadań obejmujących wiedzę ze wszystkich dziewięciu modułów.
    Wszyscy kandydaci, którzy wzięli udział w trwającym 80 godzin kursie i uzyskali wymaganą liczbę punktów z obydwu części egzaminu, uzyskują certyfikat, którego poziom zależny jest wyłącznie od dotychczasowej praktyki zawodowej:

    • poziom I (certyfikat biały) – kandydaci bez żadnego lub bez wymaganego doświadczenia; 
    • poziom II (certyfikat zielony) – kandydaci z minimum 2-letnim doświadczeniem w zakresie ochrony antykorozyjnej;
    • poziom III (certyfikat czerwony) – kandydaci z minimum 5-letnim doświadczeniem w zakresie ochrony antykorozyjnej, w tym 2-letnim jako inspektorzy prac antykorozyjnych.

    GALERIA ZDJĘĆ

    Certyfikat uznawany na świecie
    Certyfikat uznawany na świecie
    Certyfikat uznawany na świecie
    Certyfikat uznawany na świecie
    Certyfikat uznawany na świecie
    Certyfikat uznawany na świecie

    Komentarze (1)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    • ~ Nawigator 1 ponad rok temuocena: 33%  Kurs Frosio po Polsku jest porazka. Osobiscie znam osoby ktore to po angielsu mowia yes no a pchają sie na takie szkolenie. W materialach w j. polskim jest rowniez sporo bledow merytorycznych. Osobiscie uwazam ze obecnie warto zrobic Nace lecz uzyskanie poziomu 3 zajmuje kilka lat. Na szkoleniach Frosio powinno być tak samo. To jest kurs dla mega fachowcow a nie dla każdego kto chce zostać inspektorem. Wielu kursantow nie ma rowniez doswiadczenia takiego jakie wpisuja w dokumenty. Pozdrawiam. Frosio inspektor od lat 10.
      oceń komentarz zgłoś do moderacji