Szukaj

  Wydarzenia

  Wydanie nr: 3(107)/2017

  Wydarzenia i relacje

  Wydarzenia

  10 miesięcy temu  12.06.2017, ~ Administrator   

  W programie konferencji były wykłady oraz zwiedzanie zakładu.

  W programie konferencji były wykłady oraz zwiedzanie zakładu.

  Konferencja antykorozyjna INDUSTRIAL zorganizowana przez firmę NOVOL

  Pod koniec kwietnia w siedzibie firmy NOVOL w Komornikach, polskiego producenta farb i lakierów, odbyła się kolejna konferencja szkoleniowa. Prezentacja nowych produktów, pokaz lakierowania na żywo i rozmowy o przyszłości branży – to tylko niektóre jej punkty. – Chcemy wiedzieć, czego potrzebują nasi obecni i przyszli klienci. Branża szybko się rozwija i musimy trzymać rękę na pulsie – mówi Grzegorz Wojciechowski, dyrektor ds. INDUSTRIAL w firmie NOVOL.

  Konferencja skierowana była do przedstawicieli przemysłu, głównie kolejowego. Zaproszeni goście, którzy przybyli do siedziby zakładu w Komornikach, wysłuchali kilku interesujących prezentacji, obejrzeli także zakłady produkujące szpachle oraz lakiery. 
  Historię firmy oraz jej filozofię przedstawił Filip Nowakowski, prezes firmy NOVOL. – Obecnie produkujemy 18 200 ton produktów rocznie, które eksportujemy do prawie 60 krajów na świecie, mamy 1400 produktów w 14 liniach – mówił F. Nowakowski. – Od początku działalności firma przywiązywała wagę do jakości zarówno pozyskiwanych surowców, jak i gotowych wyrobów. Ważna dla nas jest także dbałość o środowisko naturalne. 
  NOVOL przyczynił się do kształtowania współodpowiedzialności za stan środowiska, budując dopalacz termiczny z regeneracją ciepła – urządzenie, które nie tylko ogranicza emisję lotnych związków organicznych, ale pozwala również wykorzystać energię odpadową z procesów przemysłowych i procesów spalania. Inwestycja ta ma charakter nowatorski i jest przedsięwzięciem niekomercyjnym, które po zakończeniu realizacji nie generuje zysków, a jej zadaniem jest poprawa stanu środowiska, ograniczenie uciążliwości oraz negatywnych wpływów działalności przedsiębiorstwa na środowisko.          

  Rozmawiamy z Grzegorzem Wojciechowskim, dyrektorem ds. INDUSTRIAL w firmie NOVOL.

  – NOVOL to jeden z najważniejszych producentów na rynku lakierów przemysłowych. Swoje produkty sprzedajecie nie tylko w Polsce, ale też w wielu innych krajach. Zainteresowanie kwietniową konferencją potwierdziło waszą mocną pozycję. 

  – Jesteśmy bardzo zadowoleni z konferencji, przede wszystkim właśnie z uwagi na wysoką frekwencję. Zainteresowanie było naprawdę duże, byli wszyscy ważni dla nas goście. To potwierdza, że tematy poruszane podczas konferencji są istotne dla branży, a produkty NOVOL cieszą się zaufaniem obecnych i zainteresowaniem przyszłych klientów. 
  – NOVOL nieustannie się rozwija. Podczas konferencji przedstawialiście m.in. nowe produkty. 
  – Tak, pokazaliśmy, nad czym pracujemy. To Industrial Agua, linia farb wodnych przeznaczonych do zastosowań w przemyśle. Nasze laboratorium pracuje pełną parą – premierę nowych produktów planujemy w 2018 roku.
  Poza tym pokazaliśmy „na żywo”, jak się pracuje z naszymi produktami z linii INDUSTRIAL Coating Systems: gruntoemalią polimocznikową NOVORUST HYBRID 2290 i gruntoemalią poliuretanową NOVORUST 2070 TIX. 
  NOVORUST 2050/2070/2090 to ochrona antykorozyjna plus kolor w jednym. Nie trzeba stosować osobno podkładu i farby nawierzchniowej – wystarczy gruntoemalia. Nakładanie dwóch powłok, schnięcie, odparowanie, to zabierało lakiernikom mnóstwo czasu. My proponujemy system znacznie bardziej efektywny o takiej samej jakości. Produkty „direct to metal” to połączenie właściwości antykorozyjnych gruntów oraz właściwości dekoracyjnych farb powierzchniowych. To właśnie chcieliśmy zaprezentować podczas konferencji. Nasi goście mogli – dzięki transmisji – podglądać z sali konferencyjnej to, co się dzieje w kabinie lakierniczej, a potem ocenić efekty pracy lakierników.
  – Asortyment NOVOL dla przemysłu jest bardzo szeroki.
  – Linia INDUSTRIAL to pełen zakres produktów do wymalowań przemysłowych: lakiery, podkłady antykorozyjne, szpachlówki oraz materiały uzupełniające. Dzięki specjalnym właściwościom fizykochemicznym, produkty te można stosować w ekstremalnych warunkach klimatycznych oraz przy dużych przeciążeniach mechanicznych.
  – Aby być na bieżąco, trzeba cały czas trzymać rękę na pulsie, szczególnie w tak szybko rozwijającej się branży. 
  – Oczywiście, to jeden z powodów, dla których organizujemy takie konferencje. Chcemy wiedzieć, z czym borykają się klienci, jak możemy im pomóc, czego oczekują. Z naszych produktów korzystają lakiernicy i zakłady z kilkudziesięciu krajów świata. Są to często wielkie koncerny przemysłowe – producenci sprzętu rolniczego, pojazdów użytkowych czy kolejnictwa. W każdej z tych branży liczy się doskonała jakość oraz czas. Wszyscy chcą produkować coraz wydajniej, a my jesteśmy po to, by tworzyć materiały, które im w tym pomogą.  

  Grzegorz Petka
  grzegorz.petka@lakiernictwo.net

  Poleć innym

  GALERIA ZDJĘĆ

  W programie konferencji były wykłady oraz zwiedzanie zakładu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...

  WYDANIE 3(107)/2017

  do góry strony