Szukaj

  Wydarzenia i relacje

  Wydarzenia i relacje

  11 miesięcy temu  03.07.2017, ~ Administrator   

  Strona 1 z 2

  Blisko 100 oferentów usług podwykonawczych z 7 krajów (Litwy, Polski, Niemiec, Słowacji, Słowenii, Węgier i Włoch) zaprezentowało swoje możliwości podczas 6. edycji Targów Kooperacji Przemysłowej Subcontracting, która odbyła się w dniach 6-9 czerwca 2017 razem z targami ITM Polska. Tegoroczne spotkanie branży kooperacji przemysłowej zostało zorganizowane we współpracy merytorycznej z Klastrem Obróbki Metali – Krajowym Klastrem Kluczowym, co też znacząco wpłynęło na sukces Subcontracting 2017. Wspólnymi siłami udało się przygotować wartościowe wydarzenie, które pokazało potencjał polskich firm produkcyjnych.

  Razem można więcej

  Po udanym ubiegłorocznym debiucie, Klaster Obróbki Metali – Krajowy Klaster Kluczowy, bardzo mocno zaakcentował swoją obecność na tegorocznej edycji. W pawilonie nr 7, na wspólnym stoisku złożonym z czterech wysp o łącznej powierzchni 200 m kw., zaprezentował się z 19 firmami i partnerami strategicznymi. To pokazuje, jak duży progres odnotowały Targi Kooperacji Przemysłowej Subcontracting, stając się tym samym platformą polskiego co-opetition (cooperation & competition – kooperacja i kompetencje).

  - Targi SUBCONTRACTING 2017 były organizowane w partnerstwie z Klastrem Obróbki Metali - tłumaczy Sebastian Rynkiewicz, koordynator-członek zarządu KOM. - Nasz potencjał został dostrzeżony i doceniony. Firmy skupione w klastrze na co dzień często konkurują ze sobą, ale współpracują również przy wymianie technologii, poszukiwaniu nowych rynków zbytu na swoje produkty, wspólnej promocji potencjału czy pozyskiwaniu funduszy na rozwój. Tworzymy zatem swoistą "Inteligentną Super Fabrykę 4.0". Nasze przedsiębiorstwa nie mają się czego wstydzić, posiadają ogromny potencjał, a ich parki maszynowe należą do najnowocześniejszych na świecie.

  Magia spotkań

  Wcześniej umówione spotkania biznesowe są już standardem poznańskich targów przemysłowych. Pierwszego dnia, w pawilonie Subcontracting, odbyło się spotkanie członków Stowarzyszenia Producentów Maszyn, Urządzeń i Narzędzi do Obróbki Drewna DROMA. Jego celem było m.in. nawiązanie nowych kontaktów z potencjalnymi podwykonawcami.

  Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się tegoroczna edycja spotkań kooperacyjnych Subcontracting ITM Meetings – w ciągu dwóch dni odbyły się aż 322 spotkania matchmakingowe oferentów konkretnych usług podwykonawczych z potencjalnymi zleceniodawcami. Inicjatywa zyskała prawdziwie międzynarodową skalę. Zgromadziła łącznie 117 uczestników z 15 krajów. W tym roku w spotkaniach uczestniczyli przedstawiciele firm z Bułgarii, Czech, Danii, Finlandii, Francji, Litwy, Niemiec, Norwegii, Polski, Słowacji, Słowenii, Szwecji, Węgier, Wielkiej Brytanii i Włoch. W roku 2016 doszło do 270 spotkań podczas targów Subcontracting - tegoroczna edycja to ponad 50 spotkań więcej i blisko 50 nowych uczestników.

  - Głównym celem przyjazdu na targi Subcontracting było poznanie nowych partnerów, mogących wykonać dla nas różne zlecenia – tak Subcontracting ocenia Piotr Pankowski z firmy Modertrans Poznań Sp. z o.o. – Jest to bardzo ważne o tyle, że w dobie Internetu zazwyczaj wybór takiego poddostawcy jest dokonywany całkowicie chaotycznie i losowo. W tym momencie poznajemy ludzi, którzy są z danej firmy, którzy mogą dla nas coś wykonać,  wiemy kim oni są i dlaczego mamy wybrać tę, a nie inną firmę. Uważam, że Subcontracting ITM Meetings są bardzo efektywnym sposobem na poznanie nowych partnerów.

  Poleć innym

  GALERIA ZDJĘĆ

  Siła polskiego przemysłu – podsumowanie targów Subcontracting 2017
  Siła polskiego przemysłu – podsumowanie targów Subcontracting 2017
  Siła polskiego przemysłu – podsumowanie targów Subcontracting 2017
  Siła polskiego przemysłu – podsumowanie targów Subcontracting 2017

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony