Szukaj

  Wydarzenia i relacje

  Wydarzenia i relacje

  Wydarzenia

  10 miesięcy temu  27.06.2017, ~ Administrator   

  Strona 1 z 2

  Na terenie Expo Silesia w Sosnowcu, w maju odbyła się jedenasta edycja Targów Maszyn i Narzędzi do Obróbki Drewna DremaSilesia. Przez trzy dni trwały prezentacje i rozmowy przedstawicieli firm, którzy w swojej ofercie posiadają maszyny i narzędzia do obróbki drewna, procesy pomocnicze, komponenty do produkcji mebli, kleje i chemikalia dla przemysłu drzewnego i meblarskiego a także wyroby z drewna. Mogli oni pochwalić się najnowszymi technologiami i przedstawić szeroką gamę innowacyjnych rozwiązań, które stosowane są obecnie w branży drzewnej i meblarskiej.

  Na największych regionalnych targach dedykowanych dla przedstawicieli przemysłu drzewnego, stolarskiego i meblarskiego DREMASILESIA wystawcy zaprezentowali maszyny i narzędzia do obróbki drewna, m.in. pilarki tarczowe, wyrówniarki, grubiarki, wiertarki, tokarki, okleiniarki, a także centra obróbcze. Ponadto, uzupełnienie ekspozycji maszyn stanowiły narzędzia do obróbki drewna, urządzenia transportowe, maszyny do produkcji pelletu oraz specjalistyczne oprogramowanie.

  - W tym roku targi DremaSilesia odwiedziło 1200 profesjonalistów z terenu całej Polski oraz z zagranicy – tak tegoroczne wydarzenie podsumowuje Andrzej Półrolniczak, Dyrektor Projektu. – Mieli oni możliwość zapoznania się z ofertą 64 wystawców, którzy na powierzchni 1200 m kw. zaprezentowali maszyny i narzędzia dla przemysłu drzewnego, meblarskiego a przede wszystkim, dla małych zakładów stolarskich. Na targach pokazały się także firmy oferujące materiały drzewne i podłogi. Mottem przewodnim tegorocznych targów były technologie i urządzenia do pozyskania energii z drewna. Najlepszym jednak podsumowaniem tegorocznej edycji targów były pozytywne opinie naszych wystawców i gości, które dopingują nas do pracy, by przyszłoroczna edycja targów DremaSilesia jeszcze lepiej spełniła oczekiwania naszych partnerów. Zatem zapraszam i do zobaczenia w kwietniu 2018 roku w Sosnowcu!

  Targi Maszyn i Narzędzi do Obróbki Drewna DREMASILESIA, pomimo swojego lokalnego charakteru, przyciągnęły na Śląsk gości nie tylko z województw ościennych, lecz także okazały się atrakcyjnym miejscem spotkań biznesowych dla profesjonalistów spoza Polski. Dla wystawców była to wyjątkowa okazja, aby zaprezentować swój potencjał i nawiązać kontakt z rodzimymi i zagranicznymi kontrahentami.

  Nie tylko ekspozycja

  Tegorocznej edycji targów towarzyszyły dodatkowe wydarzenia: konferencja „Energia z drewna” oraz przestrzeń specjalna: Strefa Warsztatów i Edukacji Zawodowej z pokazami, panelem dyskusyjnym i punktem konsultacyjnym.

  Dwudniowe wystąpienia w ramach „Energii z drewna” odbyły się 12 i 13 maja 2017 r., a ich organizatorami zostały Polska Izba Biomasy, redakcja czasopisma „Magazyn BIOMASA” oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie. Celem przedsięwzięcia było promowanie innowacyjnych metod grzewczych z wykorzystaniem pelletu, problematyka zagospodarowania odpadów drzewnych, prezentacja możliwości finansowych dla inwestorów, jak również ochrona środowiska i walka ze smogeim. Wśród prelegentów wymienić można: Jolanta Kamińska (Magazyn BIOMASA), Dominik Jabłoński (portal Drewno.pl), dr inż. Rafał Rajczyk (Instytut Zaawansowanych Technologii Energetycznych, Politechnika Częstochowska), Mirosław Płowiec (Seven PM), Adam Sarnaszek i Paweł Biernacki (Polska Izba Biomasy), Agnieszka Kędziora-Urbanowicz (BIOCONTROL Sp. z o.o.) oraz Maria Chech (TARTAK OLCZYK).

  Poleć innym

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony