• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-05.2024 Bogumiła

    Artykuły branżowe

    Wydanie nr: 4(114)/2018

    Artykuły branżowe

    Drewno

    ponad rok temu  10.09.2018, ~ Administrator,   Czas czytania 5

    Firma IVM, producent lakierów do drewna, była zawsze zaangażowana w działania chroniące bezpieczeństwo i zmniejszające wpływ jej procesów, produktów i usług na środowisko.

    Firma IVM, producent lakierów do drewna, była zawsze zaangażowana w działania chroniące bezpieczeństwo i zmniejszające wpływ jej procesów, produktów i usług na środowisko.

    Strona 1 z 2

    Milesi wprowadza BCA – BLOCK CHAIN ADDITION

    Grupa IVM, reprezentująca włoską doskonałość oraz światowe standardy odniesienia w zakresie lakierów do drewna, wraz z marką MILESI, wprowadza jako pierwsza na świecie BLOCK CHAIN ADDITION – rewolucyjny paradygmat technologiczny, który stanowi początek nowego rozdziału w historii branży oferując wcześniej niespotykaną przewagę konkurencyjną.

    Innowacyjny przełom, który można porównać jedynie do wprowadzenia lakierów na bazie wody w latach 80. XX wieku – właśnie tak Grupa IVM opisuje pojawienie się technologii Block Chain Addition.
    To doskonały przykład elastyczności i możliwości włoskiej gospodarki, który stanowi ważny kamień milowy dla IVM, a także – ogólniej – dla włoskiego przemysłu, potwierdzając w ten sposób swoją pozycję światowego lidera w tej branży. 
    Będąc wynikiem pokaźnych inwestycji oraz dwóch lat intensywnych prac działu badań i rozwoju z ponad 200 badaczami, który funkcjonuje we włoskiej siedzibie głównej oraz jednostkach zależnych i stowarzyszonych na całym świecie, BCA stanowi nowatorskie doświadczenie korporacji, która postrzega innowację jako strategiczny czynnik stymulujący rozwój.

    Skoncentrowanie się na badaniach to jedna z kluczowych podstaw sukcesu IVM, firmy, która jest niewielkim, międzynarodowym przedsiębiorstwem z obrotem przewyższającym 300 milionów euro rocznie, z czego 8% ponownie inwestuje się w badania. Firma, zaczynając w miejscowości Parona w prowincji Pawia, osiągnęła pozycję światowego lidera dzięki swojej umiejętności reagowania i przewidywania w zakresie technicznych, funkcjonalnych i estetycznych potrzeb niezwykle szeroko zakrojonego i zróżnicowanego rynku. Skoncentrowanie się na jakości oraz wymogach klienta stanowi podstawę działania sektora lakierów do drewna – produktów, które stanowią część różnych procesów produkcji i odgrywają strategiczną rolę w tworzeniu strukturalnej przewagi konkurencyjnej naszego przemysłu. 
    Wiodąca pozycja IVM była również możliwa dzięki głęboko zakorzenionej synergii z włoską kulturą ścisłej współpracy w łańcuchu produkcji mebli drewnianych – obszaru, z którym Grupa IVM współdziałała od momentu założenia.
    BCA to dotąd niespotykana kategoria lakierów do drewna, która skupia – po raz pierwszy w jednej technologii – najlepsze cechy wstępnie katalizowanych i postkatalizowanych uretanowych produktów lakierniczych, nawierzchniowych lakierów poliuretanowych i lakierów akrylowych, poprawiając ich właściwości użytkowe, a także oferując możliwości funkcjonalne, które były wcześniej nie do pomyślenia dla tego rynku. 
    Przewyższając aktualne maksymalne standardy, BCA zapewnia funkcjonalne wartości, które wykraczają poza wszelkie oczekiwania jeśli chodzi o twardość powierzchni, odporność na ścieranie, żółknięcie pod wpływem światła oraz plamy spowodowane cieczami. 
    Produkt oferuje bardzo krótki czas wysychania oraz długą żywotność mieszanki w celu zapewnienia wyjątkowo prostego stosowania, bez żadnej szkody dla wspaniałych rezultatów estetycznych. 
    Wszystko to z zachowaniem rygorystycznie ekologicznego podejścia, które jest jedną z głównych cech charakteryzujących markę Milesi. Produkty BCA nie zawierają żadnych związków aromatycznych, izocyjanianów, formaldehydu, (nie powstają one także w trakcie stosowania). Jest to bardzo ważne, nowe osiągnięcie dla IVM, włoskiego wzoru w obszarze technologii w zakresie zrównoważonej produkcji lakierów do drewna.
    Prace przygotowawcze w zakresie technologii BCA – której nazwa pochodzi od procesu, w wyniku którego powstaje powłoka lakiernicza – były trafnym wyborem dokonanym przez Grupę IVM, która zastosowała – po raz pierwszy na świecie – żywicę, która nigdy wcześniej nie była stosowana w branży lakierów do drewna, dzięki stałym badaniom w zakresie nowych surowców prowadzonym przez IVM z punktu widzenia bieżących innowacji.
    Pomysł narodził się w 2016 r., kiedy to pojawiła się chęć zapewnienia na rynku amerykańskim, z jego własnymi technologicznymi specyfikacjami i regulacjami, nowego produktu, który stanowiłby połączenie doskonałych funkcjonalnych i estetycznych właściwości użytkowych rozwiązań poliuretanowych przy jednoczesnym braku izocyjanków, które są charakterystyczne dla ich typowej formy użytkowej. Dzięki technologii BCA, badacze IVM opracowali propozycję, która znacząco wykracza poza początkowe oczekiwania, docierając do punktu, w którym nie ma możliwości jej porównania do żadnej z istniejących kategorii. 
    – BCA stanowi rewolucję kopernikańską dla tej branży – komentuje tę absolutną innowację Federica Teso, wiceprezes IVM Group. – Jesteśmy dumni z faktu, że jako pierwsi osiągnęliśmy ten wynik. Jest to przykład doskonałości dla naszej grupy oraz włoskiej gospodarki. Odkrycie to pozostaje w ścisłym, aktualnym związku z przemysłem wyposażenia dla domu produkowanego z drewna. 
    – Dzięki BCA rozpoczyna się nowa era w dziedzinie lakierów dla drewna, w której oferuje się rozwiązania będące nie do pomyślenia w przeszłości i która ustanawia niespotykane standardy funkcjonalne i estetyczne, jakie nie były wcześniej możliwe do osiągnięcia w jednym produkcie – dodaje Ilaria Lombardi, dyrektor ds. badań i rozwoju w Grupie IVM. – Wierzymy, że ta wyjątkowa innowacja przygotuje rynek na jeszcze bardziej zrównoważoną przyszłość w dziedzinie lakierów do drewna.           

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...