Szukaj

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  9 miesięcy temu  28.06.2017, ~ Administrator   

  Przedsiębiorstwo Rolls-Royce Power Systems uruchomiło w swoim zakładzie MTU Friedrichshafen nową lakiernię przeznaczoną do malowania dużych silników i całych systemów agregatów prądotwórczych oraz trakcyjnych. Nowy zakład ma sprawić, że operacje malowania będą bardziej efektywne i przyjazne środowisku naturalnemu, co skróci czas malowania o ok. 20 proc. – Ta inwestycja w nową lakiernię - kosztującą 17 milionów euro - pozwoli sprostać naszym oczekiwaniom, a także zaspokajać wymagania jakościowe klientów – powiedział Andreas Schell, prezes Rolls-Royce Power Systems.

  Nowa malarnia jest jedną z większych inwestycji firmy w ostatnich latach. Najnowocześniejsza technologia sprawia, że lakiernia jest bardziej przyjazna dla środowiska niż poprzednia: użycie wodnej farby pomaga zmniejszyć emisję rozpuszczalników, poza tym czyszczenie silników i ich komponentów jest podejmowane bez użycia rozpuszczalników. Inną zaletą jest to, że woda do płukania i mycia może być użyta kilka razy. Przy małych silnikach, sektor można podzielić na dwie części, dzięki czemu malowanie jest bardziej energooszczędne. Nowy zakład daje również znaczne korzyści w zakresie ergonomii, bezpieczeństwa i higieny pracy, a także efektywności.

  Wszystkie silniki, także te z jednostkami napędowymi o największej mocy wyjściowej do 10 000 kW, które służą do napędzania jednostek wojskowych, promów i jachtów, są już malowane właśnie w nowej lakierni.

  Poleć innym

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony