Szukaj

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  8 miesięcy temu  04.09.2017, ~ Administrator   

  Axalta Coating Systems, dostawca lakierów ciekłych i proszkowych, podpisała umowę przejęcia firmy Plascoat Systems Limited, czołowego dostawcy termoplastycznych farb proszkowych, od spółki International Process Technologies (IPT) Ltd. Nie ujawniono warunków finansowych umowy.

  Firma Plascoat powstała w 1952 r. i jest pionierem na polu badań naukowych w zakresie receptur, produkcji i aplikacji termoplastycznych farb poliolefinowych. Czołową pozycję w branży zawdzięcza między innymi bogatemu asortymentowi produktów, który obejmuje PPA 571, elastyczne i trwałe farby z tworzywa sztucznego do stosowania na zewnątrz; Talisman, odporną na zużycie, wytrzymałą farbę z tworzywa sztucznego stosowaną powszechnie w branży powlekania koszy do zmywarek; czy Plascoat PPA 571 Aqua, unikalną farbę do rur wody pitnej; jak również wiele innych wysokowydajnych farb spełniających najsurowsze normy branży.

  – Na przestrzeni ostatnich 65 lat firma Plascoat była liderem w zakresie opracowywania innowacyjnych, ekologicznych farb zapewniających klientom z całego świata wysoką odporność na korozję – mówi Michael Cash, Senior Vice President and President, Industrial Coatings w Axalta. – Z przyjemnością wykorzystamy tę wiedzę i doświadczenie do rozwinięcia dotychczasowej działalności firmy Axalta w branży termoplastycznych farb proszkowych, dostarczając klientom jeszcze bardziej innowacyjne produkty i rozwiązania.

  – To znakomita okazja dla Plascoat, żeby rozwinąć działalność, rozszerzyć ofertę i połączyć siły z firmą, która koncentruje się na innowacyjnych produktach, najlepszej obsłudze klienta i jak najmniejszej ingerencji w środowisko naturalne – mówi Jeremy Stoke, Chairman, IPT Ltd. – Z optymizmem spoglądamy w naszą wspólną przyszłość z Axalta.

  W ramach umowy Axalta nabywa oba zakłady produkcyjne Plascoat w Anglii (Farnham) i Holandii (Zuidland). Więcej informacji o produktach firmy Plascoat Systems Limited można znaleźć na stronie www.plascoat.com.

  Poleć innym

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony