Szukaj

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Lakiernictwo Proszkowe

  10 miesięcy temu  07.07.2017, ~ Administrator   

  Strona 1 z 2

  W tym roku Axalta Coating Systems oraz ALUCOIL, pochodzący z Hiszpanii międzynarodowy producent zaawansowanych technologicznie materiałów aluminiowych dla branży budowlanej świętują 20. rocznicę współpracy obu firm. W ramach tej współpracy Axalta opracowała niestandardową wersję farby proszkowej Alesta®, która nie tylko pozwala uzyskać znakomity efekt wizualny, lecz także umożliwia firmie ALUCOIL utrzymanie wysokiego tempa prac. Tak właśnie powstała farba proszkowa Alesta Speed.

  Aby uświetnić dwie dekady współpracy, firmy wprowadzają nową kolekcję metalicznych farb proszkowych o nazwie Pure Metal do blach aluminiowych. Nowa seria produktów to duży postęp przede wszystkim dla architektów i projektantów. Do tej pory trudno było dopasować kolory metaliczne standardowych poliestrowych farb proszkowych na profilach aluminiowych do kolorów metalicznych na blachach lub panelach aluminiowych. To powodowało, że panele i profile aluminiowe na fasadach budynków różniły się od siebie.

  – Firmy Axalta i ALUCOIL łączy coś więcej niż współpraca biznesowa – wyjaśnia Clemente Gonzalez Soler, prezes Alibérico Group, firmy specjalizującej się w produkcji zaawansowanych materiałów dla budownictwa, transportu i przemysłu, która jest właścicielem ALUCOIL. –Jesteśmy partnerami. Axalta z uwagą analizuje wymagania Alibérico i stara się przewidywać przyszłe potrzeby naszej firmy. Znakomite właściwości mechaniczne farb proszkowych Axalta, ciągła praca nad innowacyjnymi kolorami i wykończeniami oraz wysokie tempo produkcji, które utrzymujemy dzięki tym farbom, to czynniki decydujące o sukcesie naszej 20-letniej współpracy.

  Wszystko zaczęło się w 1997 r., gdy specjaliści z Alucoil zaprojektowali i wytworzyli nową linię do szybkiego powlekania blach i zwojów aluminiowych, która wymagała farb proszkowych pozwalających uzyskać duże tempo pracy. Obecnie ALUCOIL wykorzystuje farby z serii Alesta Speed do ochrony i ozdabiania konstrukcji w Europie, Ameryce Północnej i Południowej, Australii i Maroku.

  Alesta Speed pozwala firmie ALUCOIL uzyskać czas schnięcia do czterech razy krótszy niż w przypadku standardowych architektonicznych farb poliestrowych, dzięki czemu linia powlekania pracuje trzy- lub czterokrotnie szybciej niż tradycyjna. Farby Alesta Speed są także niezwykle elastyczne, co jest istotne w przypadku powlekania zwojów aluminium. Blachy powlekane tymi błyskawicznie schnącymi farbami można kształtować i wyginać bez obaw o uszkodzenie powłoki.

  – Nasza długotrwała współpraca z ALUCOIL bazuje na zaufaniu, niezawodności i nieustannej innowacyjności – wyjaśnia Mercè Berengueras, Architectural Prescription Leader Alesta Powder Coatings na region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. – Dzięki temu, że 20 lat temu wsłuchaliśmy się w potrzeby ALUCOIL oraz bliskiej współpracy nad przyszłymi rozwiązaniami jesteśmy w stanie pomagać firmie w realizacji celów na co dzień.

  Poleć innym

  GALERIA ZDJĘĆ

  ALUCOIL i Axalta Coating Systems wprowadzają nową kolekcję metalicznych farb proszkowych
  ALUCOIL i Axalta Coating Systems wprowadzają nową kolekcję metalicznych farb proszkowych
  ALUCOIL i Axalta Coating Systems wprowadzają nową kolekcję metalicznych farb proszkowych

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony